Psychoterapia – SGPP Szczecin

Psychoterapia Szczecin

Psychoterapia w Szczecinie – gabinet psychoterapii SGPP

Potrzeba korzystania z usług psychoterapeuty nie jest dzisiaj niczym wstydliwym. Na przestrzeni ostatnich lat wiele zmieniło się w tej kwestii i rzeczywiście można zaobserwować, iż ludzie w zasadzie przestali ukrywać swoje problemy natury psychicznej oraz fakt uczęszczania na psychoterapię. Znalezienie dobrego psychoterapeuty nie powinno sprawiać kłopotów – jeśli interesuje Cię psychoterapia w Szczecinie, zapraszamy do nas!
Psychoterapia Szczecin

Terapeuta – Szczecin – zadania psychoterapii

Warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów terapii, co jest zależne od nurtu, w jakim sesje terapeutyczne są prowadzone. Wybór konkretnej formy terapii powinien być dobrze przemyślany i przede wszystkim dopasowany do potrzeb i diagnozy pacjenta. Trzeba pamiętać, że terapia to proces. Zadaniem psychoterapii zawsze jest sumienne zdiagnozowanie przyczyn konkretnego problemu, z którym zgłasza się pacjent. Tak naprawdę najważniejsza jest szczera rozmowa pomiędzy psychoterapeutą a pacjentem, natomiast sama forma terapii zostaje dobrana do konkretnego przypadku. Psychoterapia polega na bezpośrednim kontakcie z osobą zgłaszającą się po pomoc. Dlatego zapraszamy do naszego gabinetu w Szczecinie. Terapeuta naprawdę może Ci pomóc!
Psychoterapia Szczecin

Psychoterapia w Szczecinie – w czym możemy pomóc?

Specjalizujemy się w nurcie psychodynamicznym wywodzącym się z psychoanalizy Zygmunta Freuda. Podstawą jest specyficzna relacja terapeutyczna, której istotą pozostaje swoista więź pomiędzy terapeutą a pacjentem. Oznacza to regularne, cotygodniowe spotkania (zwane sesjami), w trakcie których pacjent jest zachęcany do dzielenia się swoimi wspomnieniami, myślami czy też fantazjami. Na spotkania zapraszamy do gabinetu w Szczecinie. Terapeuta nie doradza bezpośrednio, ale stara się wspólnie z pacjentem określić cele terapeutyczne, do których będzie się razem dochodzić. Chodzi o jak najgłębsze wniknięcie w źródło dręczącego problemu. Warto podkreślić, iż owe cele nie tylko mogą zostać w trakcie terapii doprecyzowane, ale nawet zmienione.
Psychoterapia Szczecin

Dla kogo jest psychoterapia w Szczecinie?

Psychoterapia w Szczecinie jest dla wszystkich, którym zależy na gruntownym zrozumieniu problemu. Zadaniem terapeuty jest koncentracja na przejawach wszelkich stanów emocjonalnych czy też nie do końca świadomych tendencji, aby opracować nowe sposoby radzenia sobie z rzeczywistością – zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Proces terapeutyczny może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wiele zależy od skali problemu, ale także motywacji i gotowości do zmian ze strony pacjenta. Psychoterapia w Szczecinie zajmuje się z dobrym skutkiem terapią indywidualną, lecz również prowadzi spotkania dla par i małżeństw oraz sesje dla młodzieży. Organizujemy też konsultacje. Naszym celem jest przede wszystkim dobro pacjenta i stworzenie najbardziej sprzyjających warunków do pokonywania życiowych przeciwności, leczenia lęków i depresji w atmosferze zrozumienia, dyskrecji i anonimowości. Pamiętaj, że terapeuta naprawdę może Ci pomóc!